Folie stretch

FOLIE STRETCH – OPTYMALNE ZABEZPIECZENIE OPAKOWANIA JEDNOSTKOWEGO I ŁADUNKU NA PALECIE
 

Folie typu stretch służą przede wszystkim do zabezpieczania ładunków na paletach. Dostępne w grubościach od 7 do 30 µm, transparentne i kolorowe (skutecznie zabepieczają przed kradieżami i podczas transportu). Wytwarzane według technologii rozdmuchowej (blown) i wylewanej (cast), koekstrudowane, wielowarstwowe, produkowane zgodnie z ISO 9002, wytwarzane z polietylenu liniowego niskiej gęstości (LLDPE) i w 100% poddające się recyklingowi.

Dzięki wyżej wymienionym cechom charakteryzują się wysoką przezroczystością, rozciągliwością i odpornością na przebicie. Znakomity "powrót" folii po owinięciu stanowi doskonałe zabezpieczenie ładunku podczas transportu na dalekie odległości i długi czas.

Zapewniamy fachowe doradztwo i dobór najbardziej optymalnych folii dla potrzeb klienta. Nasi przedstawiciele handlowi potrafią przeprowadzać wszechstronne analizy techniczne wykorzystania folii oraz dobierać je tak, by maksymalnie zoptymalizować koszty użytkownika finalnego, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo jego towarom. W tym celu wyposażeni są w specjalny sprzęt pomiarowy i oprogramowanie.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podpowiedzieć optymalne rozwiązanie i dobrać najbardziej odpowiednią folię.

Na chwilę obecną folie stanowią najtańszą i najbardziej efektywną formę zabezpieczania ładunków na paletach. Są łatwe w aplikacji, można ich używac zarówno na małą skalę, jak i w zautomatyzowanych liniach pakujących. Produkt jest niezwykle uniwersalny, w zasadzie pozwala na zabezpieczenie do transportu i magazynowania przed brudem, czy uszkodzeniami wszelkiego typu ładunków o nawet bardzo nieragularnych kształtach. Trudnow wymienić jego wszelkie możliwe zastosowania - ostatnio był np. używany do zabezpieczania przed pyłem wulkanicznym silników uziemionych na setkach lotnisk samolotów.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania!

 

Folie do maszynowego owijania palet o szerokości 500 mm, na tulejach o ø wew. 76 mm:

  • typu standrad o rozciągliwości wstępnej do 150%
  • typu standard+ o rozciągliwości wstępnej do 200%
  • typu power o rozciągliwości wstępnej do 250%
  • typu super power o rozciągliwości wstępnej do 300%

Na specjalne życzenie możliwe przycięcie folii do owijarek poziomych na szerokości: 100 i 250 mm. Na specjalne zamówienia folie o szerokościach 200, 400, 750 i 1000 mm.

Folie blown dostępne już od 10 µm, folie cast od 12 µm. Pozwala to na drastyczne zwiększenie wydajności z 1 kg folii (więcej metrów bieżących do owijania).

2.2.jpg 2.8.jpg

Folie do ręcznego owijania palet o szerokości 500 i 450 mm, na tulejach o ø wew. 50 mm i masie 0,16 kg.

Dowolne nawoje na życzenie klienta. Transparentne i kolorowe kryjące (czarna, biała, niebieska, zielona, żółta, czerwona).

Dostępne też w wersji prestretch o grubości od 7 µm.

3.5.jpg
Folie mini nawijane zarówno na tuleje ø 50, jak i 76 mm. Dowolne nawoje i grubości do wyboru z dostępnej palety, podobnie jak kolory. Idealne do pakowania długich przedmiotów w wiązki (rury, listwy itp.). 5.3.jpg
Folie perforowane - idealne rozwiązanie do zabezpieczania ładunków, które muszą "oddychać". Perforacja pozwala na dostęp powietrza oraz uwalnanie wilgoci. Ma to duże znacznie przy pakowaniu kwiatów, nabiału, mokrych i ciepłych produktów oraz w przypadku konieczności schładzania zapakowanych już towarów.  perforowana.JPG
Siatki net stretch - podobnie jak folie perforowane używane w przypadku konieczności zachowania dostępu powietrza do towarów. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle owocowo-warzywnym. 11.6.jpg

 

Na czym polega wstępny naciąg folii (prestretching)???

Wstępny naciąg folii polega na przepuszczeniu folii poprzez system wałków zamontowanych na wózku owijarki obracanych z różnymi prędkościami. Dopiero po opuszczeniu tego układu folia naciągana jest dalej w sposób mechaniczny (poprzez napięcie pomiędzy talerzem z paletą, a wózkiem z folią), co przedstawia rysunek poniżej. Jest to bardzo istotne rozróżnienie, z którego wielu użytkowników finalnych nie zdaje sobie sprawy. Jeżeli Wasza owijarka nie posiada systemu wstępnego naciągu folii folie typu power i super power nie będą miały u Was zastosowania.

 

prestretching.JPG

Źródło: Maurizio Carano, "Stretch film - Ultimate real test simulator", AMI, Stretch&Shrink 2008

 

 

Nike Air Jordan 11.5 10.5 45.5 Hi OG Black Toe Fragment Banned Bred Royal 2013 Ycheap jordans832816-001 AIR JORDAN 17 + RETRO BULLS BLACK RED MEN'S US 8-13cheap jordansNike Air Jordan 11 Retro "72/10" Black/Gym Red-White 378037-002 SZ8 usedcheap jordansAIR JORDAN 12 RETRO 'FLU GAME' SIZE 9 130690-002cheap jordans2015 Nike Air Jordan 5 Retro White Metallic Silver Black 136027-130 US 9~12 AJ5cheap jordansNike Air Jordan Retro 4 Military Blue Size 10.5 DS With Receipt 308497-105cheap jordansMen's Nike Air Jordan 1.5 High "The Return" Size 14cheap jordansAir Jordan 1 Retro High OG "Chicago"cheap jordansJORDAN Retro 1 Low ""NEW SLATE" Wolf Grey Black sz 12 NEW DS Nike Aircheap jordans